O NAS

Stowarzyszenie NordPolen - polsk forening i Tromsø działa oficjalnie od jesieni 2018 roku. 

 

Naszym głównym celem jest szerzenie kultury i tradycji polskiej w północnej Norwegii, integracja Polonii, a także działanie na rzecz integracji Polaków z lokalną społecznością. Zależy nam również na budowaniu pozytywnego wizerunku Polonii w Tromsø i całej Norwegii. 

 

Polacy są najliczniejszą mniejszością narodową w Tromsø (i w całej Norwegii), dlatego ważne jest, aby nasz głos był słyszalny oraz brany pod uwagę przez lokalne instytucje. Ściśle współpracujemy, między innymi, z Tromsø kommune, Ambasadą Polski w Oslo oraz stowarzyszeniami reprezentującymi inne narodowości. 

 

Stowarzyszenie liczy obecnie 155 członków. Formalne członkostwo jest ważnym aspektem w postrzeganiu organizacji przez norweskie instytucje. Dlatego istotne jest, aby było nas jak najwięcej. 

 

Stowarzyszenie jest zarejestrowane w rejestrze Brønnøysund (nr organizacji 921 367 481), rejestrze organizacji non-profit (ideell organisasjon) oraz rejestrze organizacji wolontariackich (Frivillighetsregisteret). 

 

Nasza działalność opiera się na oddolnych inicjatywach członków stowarzyszenia. Zachęcamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych realizacją swoich pomysłów z naszą pomocą, bądź zaangażowaniem się w zaplanowane już projekty. Będąc oficjalnie zarejestrowaną organizacją mamy ułatwiony dostęp do infrastruktury (m.in. wynajęcia sal czy sprzętu), dofinansowania projektów z gminy oraz sponsorów. Umożliwiamy również dotarcie do szerokiego grona odbiorców. 

 

NordPolen - polsk forening i Tromsø jest organizacją non - profit, tzn. osoby z zarządu nie uzyskują żadnych korzyści materialnych z prowadzonej działalności.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym statutem i dołączenia do naszego stowarzyszenia! 

5_edited_edited.jpg
NASI PARTNERZY
TromsoKommune_HOVEDLOGO_FARGE_transp.png
Bez nazwy-3.png
polskidialog logo.png
nordenforeningen.png
blank.png
cbpartner saml.png
clarion.png
ARCHI HUS.png
kyoko.png
blank.png
blank.png
blank.png
blank.png
blank.png
blank.png
ZARZĄD
THE BOSS
KASOK.png

KATARZYNA SOKOŁOWSKA

Prezes

KONTAKT

IMG_3742.JPG

KATARINA SMEJDA KJÆRANDSEN

Członek zarządu

KONTAKT

ONAS.jpeg

PIOTR 

GRACZYK

Wiceprezes

KONTAKT

katgoz.jpg

AGNIESZKA 

GOZDUR

Sekretarz

KONTAKT

NORDPOLEN KOLO.png

W/W

Skarbnik

KONTAKT