O NAS

Stowarzyszenie NordPolen - polsk forening i Tromsø działa oficjalnie od jesieni 2018 roku. 

 

Naszym głównym celem jest szerzenie kultury i tradycji polskiej w północnej Norwegii, integracja Polonii, a także działanie na rzecz integracji Polaków z lokalną społecznością. Zależy nam również na budowaniu pozytywnego wizerunku Polonii w Tromsø i całej Norwegii. 

 

Polacy są najliczniejszą mniejszością narodową w Tromsø (i w całej Norwegii), dlatego ważne jest, aby nasz głos był słyszalny oraz brany pod uwagę przez lokalne instytucje. Ściśle współpracujemy, między innymi, z Tromsø kommune, Ambasadą Polski w Oslo oraz stowarzyszeniami reprezentującymi inne narodowości. 

 

Stowarzyszenie liczy obecnie 155 członków. Formalne członkostwo jest ważnym aspektem w postrzeganiu organizacji przez norweskie instytucje. Dlatego istotne jest, aby było nas jak najwięcej. 

 

Stowarzyszenie jest zarejestrowane w rejestrze Brønnøysund (nr organizacji 921 367 481), rejestrze organizacji non-profit (ideell organisasjon) oraz rejestrze organizacji wolontariackich (Frivillighetsregisteret). 

 

Nasza działalność opiera się na oddolnych inicjatywach członków stowarzyszenia. Zachęcamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych realizacją swoich pomysłów z naszą pomocą, bądź zaangażowaniem się w zaplanowane już projekty. Będąc oficjalnie zarejestrowaną organizacją mamy ułatwiony dostęp do infrastruktury (m.in. wynajęcia sal czy sprzętu), dofinansowania projektów z gminy oraz sponsorów. Umożliwiamy również dotarcie do szerokiego grona odbiorców. 

 

NordPolen - polsk forening i Tromsø jest organizacją non - profit, tzn. osoby z zarządu nie uzyskują żadnych korzyści materialnych z prowadzonej działalności.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym statutem i dołączenia do naszego stowarzyszenia! 

NASI PARTNERZY
TromsoKommune_HOVEDLOGO_FARGE_transp.png
Bez nazwy-3.png
polskidialog logo.png
nordenforeningen.png
cbpartner saml.png
ARCHI HUS.png
kyoko.png
ZARZĄD
THE BOSS

KATARZYNA SOKOŁOWSKA

Prezes

KONTAKT

KATARINA SMEJDA KJÆRANDSEN

Członek zarządu

KONTAKT

PIOTR 

GRACZYK

Wiceprezes

KONTAKT

AGNIESZKA 

GOZDUR

Sekretarz

KONTAKT

NORDPOLEN KOLO.png

W/W

Skarbnik

KONTAKT

© 2020 powered by NordPolen - polsk forening i Tromsø 
 

  • w-facebook
  • Biały Instagram Ikona
  • Twitter Clean
  • Biały YouTube Ikona

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

SUBSKRYBCJA

NordPolen - polsk forening i Tromsø

 c/o Piotr Graczyk

 Hansbrevegen 23

 9013 Tromsø

KONTAKT

Zapraszamy do kontaktu poprzez pocztę elektroniczną:

 nordpolen.polskforening@gmail.com

lub facebooka

ADRES KORESPONDENCYJNY

Zasubskrybuj