STRANDRYDDEDAGEN 2020

Aktualizacja: 9 sie 2020


Już po raz drugi wspólnie posprzątaliśmy plażę przy lotnisku. Była to nasz wkład w ogólno norweską akcję sprzątania plaż (Strandryddedagen), która odbywa się co roku na początku maja. Ze względu na pandemię koronawirusa oraz długo leżący śnieg w Tromsø, nasze wydarzenie odbyło się dopiero 20. czerwca.


Każdy uczestnik akcji otrzymał kamizelki odblaskowe z logo NordPolen, worki oraz rękawiczki, które zostały sfinansowane przez Tromsø kommune przy okazji zeszłorocznego sprzątania. Dorośli i dzieci przeszli wzdłuż wybrzeża aż do mostu Sandnessundbrua i zebrali śmieci, które wyrzuciło morze bądź ludzie pozostawili na plaży.


Po sprzątaniu zaprosiliśmy wszystkich uczestników na wspólne ognisko. Każdy miał okazję spróbowania wyśmienitej polskiej kiełbasy, przygotowanej przez pana Artura z firmy Solberg Pettersen. Poczęstunek został sfinansowany przez stowarzyszenie NordPolen.

Tym oto sposobem połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Zadbaliśmy o porządek w naszej okolicy oraz miło spędziliśmy słoneczną sobotę.


W czasie wydarzenia odwiedziła nas dziennikarka z iTromsø, żeby opisać w lokalnej gazecie zaangażowanie Polaków w Tromsø. Tutaj można przeczytać cały artykuł


33 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
 

© 2020 powered by NordPolen - polsk forening i Tromsø 
 

  • w-facebook
  • Biały Instagram Ikona
  • Twitter Clean
  • Biały YouTube Ikona

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

SUBSKRYBCJA

NordPolen - polsk forening i Tromsø

 c/o Piotr Graczyk

 Hansbrevegen 23

 9013 Tromsø

KONTAKT

Zapraszamy do kontaktu poprzez pocztę elektroniczną:

 nordpolen.polskforening@gmail.com

lub facebooka

ADRES KORESPONDENCYJNY

Zasubskrybuj