WYBORY PREZYDENCKIE 2020

Aktualizacja: 9 sie 2020

Wybory na Prezydenta RP w 2020 r. z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 zostały zorganizowane w Norwegii tylko w sposób korespondencyjny. Z uwagi na fakt, że Tromsø jest oddalone od Oslo o ponad 1600 km i opóźnienia w funkcjonowaniu poczty norweskiej, pojawiły się poważne obawy w kwestii dostarczenia pakietów wyborczych do komisji wyborczych w Oslo na czas. Z tego względu, NordPolen – Polskie Stowarzyszenie w Tromsø zorganizowało dla swoich członków wspólną wysyłkę pakietów wyborczych firmą kurierską JetPak. Celem było zagwarantowanie ich dotarcia przed dniem głosowania zarówno w pierwszej (28.06.2020 r.), jak i drugiej turze (12.07.2020 r.) wyborów.

Zbiórki pakietów przed obiema turami miały miejsce w centrum handlowym K1 przy sklepie Elkjøp. Następnie koperty zostały spakowane do jednego kartonu i dostarczone na lotnisko do punktu nadawczego. Przed pierwszą turą zebrano 58 pakietów, natomiast przed drugą liczba ta wzrosła do 79. Koszty wysyłki w obu turach pokryło Stowarzyszenie. Obie przesyłki dotarły do Ambasady RP w Oslo następnego dnia, co również zostało potwierdzone przez Wydział Konsularny.

Cała inicjatywa zarówno przy pierwszej, jak i drugiej turze uzyskała poparcie i była skoordynowana z Wydziałem Konsularnym Ambasady RP w Oslo. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział i zaufanie.


29 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
 

© 2020 powered by NordPolen - polsk forening i Tromsø 
 

  • w-facebook
  • Biały Instagram Ikona
  • Twitter Clean
  • Biały YouTube Ikona

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

SUBSKRYBCJA

NordPolen - polsk forening i Tromsø

 c/o Piotr Graczyk

 Hansbrevegen 23

 9013 Tromsø

KONTAKT

Zapraszamy do kontaktu poprzez pocztę elektroniczną:

 nordpolen.polskforening@gmail.com

lub facebooka

ADRES KORESPONDENCYJNY

Zasubskrybuj